• تلفن: 02144714004
  • ایمیل: alotamirat.com@gmail.com
  • ساعات کاری: 08:30-18:00
اسلاید آبگرم کن

آبگرمکن ها یکی از وسایل خانه هستند که می توانند به شما در امر گرم کردن آب در ساختمان ها کمک کنند. در واقع آب داغ برای دوش گرفتن، شستن ظرف ها و شستن لباس ها نیاز است مخصوصا در فصل های سرد سال که هوا سرد است.

تعمیر آبگرمکن و عیب یابی آن موضوع اصلی این مقاله است که می خواهیم به آن بپردازیم. مشکل خرابی آبگرمکن ها مخصوصا در مواقعی که هوا سرد است، آزار دهنده است و باید به سرعت فکری به حال آن شود تا مشکل حل گردد.

آبگرمکن ها به دو نوع دیواری و ایستاده دسته بندی می شوند. قدیم تر ها مردم بیشتر در منازل خود از آبگرمکن های ایستاده استفاده می کردند اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، این نوع آبگرمکن ها جای خود را به آبگرمکن های دیواری دادند و اکنون به علت کمبود فضا و افزایش آپارتمان نشینی اکثر مردم از آبگرمکن دیواری بهره مند هستند.

تعمیرات آبگرمکن

خدمات تعمیر آبگرمکن دیواری و ایستاده با استفاده از نیروهای متخصص باید صورت بگیرد و کار هرکسی نیست. مگر اینکه مشکل بسیار ساده ای باشد که برای مثال بتوان با یک تعویض شیلنگ آن را بهبود بخشید.
تعمیرات آبگرمکن بوتان، لورچ، پولار، آزمون، گرم آوران و آریستون به وسیله بهترین متخصصین با کمترین هزینه و سریع ترین زمان صورت می گیرد که شما برای دریافت این خدمات می توانید همین حالا تلفن را بردارید و به کارشناسان ما لینک شوید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

تعمیر آبگرمکن

خدمات تعمیر آبگرمکن دیواری و ایستاده

قبل از انجام تعمیرات آبگرمکن، باید عیب یابی به صورت دقیق و حرفه ای توسط متخصصان این امر صورت بگیرد. اگر عیب یابی دقیق صورت بگیرد، آنگاه تعمیر آبگرمکن هم به خوبی صورت خواهد گرفت. در اینجا اهمیت عیب یابی به طور کامل مشخص می شود.

مشکلاتی که عموما برای آبگرمکن ها پیش می آید و برای آنها تعمیرات لازم است عبارتند از:

⦁ مشکل جرقه نزدن آبگرمکن

⦁ خاموش شدن شعله آبگرمکن

⦁ نوسان دمای آب

⦁ بیش از حد گرم شدن آب

⦁ مشکل گرم نکردن آب، آبگرمکن

⦁ عدم تنظیم دمای آب

ما به صورت مختصر در مورد هر کدام از این مشکل ها برای شما توضیحاتی ارائه می کنیم و اینکه کارشناسان و متخصصان چگونه عیب یابی و تعمیر آبگرمکن شما را انجام می دهند.

تعمیر آبگرمکن و حل مشکل جرقه نزدن و خاموش شدن شعله آبگرمکن

اگر آبگرمکن شما برای روشن شدن، جرقه نمی زند باید ابتدا بررسی شود که آیا جریان ورودی گاز مسدود نباشد. در غیر اینصورت، مواردی بررسی می شوند تا عیب یابی صورت بگیرد. همچنین باید فشار ورودی گاز به آبگرمکن مناسب باشد و مکانی که آبگرمکن قرار دارد به صورت سطح صاف و متعادل باشد.
متخصصین تعمیرات آبگرمکن، ابتدا به بررسی و چک کردن فیوز ها می پردازند، اگر مشکل در این بخش بود، تعمیرات صورت خواهد گرفت. در غیر اینصورت باید بررسی سیم کشی صورت بگیرد. موقعیت مشعل ها باید چک شوند تا در جای خود نصب شده باشند.

گاهی اوقات آلودگی و کثیفی شعله ها باعث می شود که منافذ بسته شده و گازرسانی لازم برای جرقه زدن اجرا نشود که باید این مورد نیز بررسی گردد. سنسور ها نیز بررسی می شوند تا عملکردشان مورد نظارت باشد. ورودی آب گرم و سرد باید درست بسته شده باشند. همچنین باید بررسی شود که واشرها سالم باشند.

تعمیرات آبگرمکن

اما مشکل بعدی، مشکل خاموش شدن شعله آبگرمکن است که برای عیب یابی موارد مختلفی بررسی می شوند. سیستم تخلیه باید بررسی گردد. سپس از محکم بودن اتصالات به الکترود اطمینان حاصل شود. باید مقدار ولتاژ ورودی به آبگرمکن به طور دقیق توسط متخصصین تعمیر آبگرمکن بررسی شود.
قطعات الکتریکی بایید از نظر کارایی بررسی شوند تا مشکلی نداشته باشند. در صورت ایجاد رسوب روی سیم پیچ شعله با سیم ظرفشویی و یا سمباده آن را پاک می کنند. همچنین باید سالم بودن شیر کنترل جریان گاز چک شود.

تعمیر آبگرمکن و حل مشکل عدم تنظیم دمای آب

اگر شما با نوسان دمای آب مواجه هستید، می توانید سر شیر ها را بررسی کنید چون ممکن است رسوب درون آن ها رخنه کرده باشد. همچنین فشار آب در صورتی که دارای نوسان باشد، باعث نوسان در دمای آب نیز می گردد.
ممکن است تنظیم دمای آب به صورتی که شما آن را میخواهید صورت نگرفته باشد. این مشکل را باید متخصص تعمیرات آبگرمکن ببیند و اگر مشکل ساده ای بود خودتان نیز می توانید آن را برطرف کنید.

اولین مواردی که باید بررسی کنید و خودتان می توانید از پسش بر بیایید این است که از مسدود نبودن ورودی آب اطمینان حاصل فرمایید و همچنین بررسی کنید که فشار آب مورد قبول باشد. داخل محفظه احتراق نباید کثیف باشد و یا اینکه جسم خارجی در آن رفته باشد.

اگر موارد بالا مشکلی نداشتند اینجای کار باید به متخصص تعمیر آبگرمکن سپرده شود. ابتدا سنسور ها بررسی می شوند و در صورتیکه خرابی از این سمت نباشد، مبدل حرارتی چک می شود. اگر مبدل حرارتی کثیف باشد و یا ترک خورده باشد می تواند تنظیم دمای آب را با مشکل مواجه کند.

خدمات تعمیر آبگرمکن

اگر مشکل گرم نشدن آب به وسیله آبگرمکن را دارید، باید مواردی بررسی شوند تا در صورت نیاز تعمیرات آبگرمکن اجرا شود. اگر در فصل سرد سال هستید، باید بررسی کنید که جریان آب در لوله ها به دلیل یخ زدگی کم و یا مسدود نشده باشد. در غیر اینصورت باید سنسور آبگرمکن چک شود تا مشکلی نداشته باشد.
اگر هم آب گرمکن بیش از اندازه آب را گرم می کند، ابتدا سنسور بررسی می شود. همچنین ممکن است مشکل به علت گرفتگی فیلتر باشد.

با الو تعمیرات

انتقادات و نظرات شما

برای ارسال نظرات و انتقادات خود از فرم زیر استفاده نمایید