• تلفن: 02144714004
  • ایمیل: alotamirat.com@gmail.com
  • ساعات کاری: 08:30-18:00
اسلاید یخچال و ساید بای ساید

تعمیر یخچال یکی از خدمات مورد نیاز دنیای امروزی است چرا که یخچال یکی از اجزاء لوازم خانگی محسوب می شود که سهم بالایی در آشپزخانه نو عروسان دارد. قیمت بالای این نوع از لوازم خانگی اهمیت آن را در بین خانواده های ایرانی چند برابر کرده است، به همین دلیل است که باید از آن مراقبت شود تا مشکلی برای آن پیش نیاید.

یخچال علاوه بر اینکه دارای قیمت بالایی است، دارای پیچیدگی سیستمی نیز می باشد که تعمیر یخچال را سخت تر کرده است. انواع یخچال که در ایران وجود دارند، یخچال های ساید بای ساید، ساده و کوچک هستند که ممکن است بسته به نوعی که دارند در مکان های مختلف مورد استفاده قرار بگیرند.

محبوب ترین نوع یخچال، ساید بای ساید می باشد که در اکثر منازل دیده می شود و به همین دلیل است که تعمیر ساید بای ساید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تقریبا با این حساب که در هر خانه و هر اداره ای یک یخچال وجود دارد، باعث می شود که وجود تعمیر کننده ها لازم باشد.

تعمیرات ساید بای ساید

تعمیر کننده های یخچال بسیار زیاد هستند، اما شما حاضرید به آن ها اطمینان کنید و با ارزش ترین جهیزیه و لوازم خانگی خود را به آن ها بسپارید؟ آیا بهتر نیست تعمیر ساید خود را به یک فرد متخصص و مطمئن بسپارید؟ یک اصل که از تعمیر هم مهمتر است، عیب یابی است. در صورتیکه عیب یابی دقیق صورتت بگیرد می تواند مشکل شما را با کمترین هزینه حل کند.

در غیر اینصورت علاوه بر هزینه های اضافی که بر گردن شما گذاشته می شود، مشکل اصلی یخچال شما حل نمی شود و دوباره باید به فکر تعمیر باشید.

خدمات تعمیر یخچال ساید بای ساید بوش، هیتاچی، سامسونگ، ال جی، اسنوا، دو و بکو با به کار گیری کادری مجرب صورت می گیرد که شما می توانید فقط با یک تماس تلفنی آن ها را به منزل خود بفرستید، تا عیب یابی و تعمیر ساید بای ساید شما را انجام دهند.

تعمیر یخچال

مشکلاتی که با تعمیر یخچال، حل می شوند

همانطور که گفتیم یخچال دارای سیستم بسیار پیچیده ای است که تعمیر آن به دست افراد غیر متخصص تقریبا غیر ممکن است. سه سیستم مجزا در یخچال ها مثل سیستم برق رسانی، آب و گاز ممکن است دارای مشکل شوند نیازمند خدمات تعمیر باشند.

تعمیر یخچال ساید بای ساید نسبت به دیگر یخچال ها نیز کمی پیچیده تر است که برای انجام تعمیرات افراد متخصص می طلبد. اگر مشکلی دارید به هیچ عنوان نیاز نیت که خودتان اقدام کنید، چون ممکن است باعث خرابی بیشتر و افزایش هزینه تعمیر شوید.

برخی از مشکلات که عموما پیش می آیند در ادامه برای شما بیان خواهد شد تا ببینید عیب یابی یخچال ساید بای ساید چگونه صورت می گیرد.

تعمیر ساید بای ساید از نظر سیستم برقی

سیستم الکتریکی یخچال دارای پیچیدگی های خاصی است، چون هر بخش دارای یک قطعه مخصوص و منحصر به فردی است که تعمیرکار باید روی آن شناخت لازم داشته باشد.

یک موتور الکتریکی به همراه یک مجموعه مکانیکی، باعث تشکیل کمپرسور در یخچال می شوند. موتور یخچال از انواع آسنکرون می باشد که در انواع یخچال ها راه انداز خازنی و یا بدون خازن مورد استفاده قرار می گیرد. سرهای موتور مکانیکی از بدنه کمپرسور بیرون می آیند و به مدار الکتریکی که در برگیرنده سایر قطعات الکتریکی است متصل می شود. بر روی بدنه برخی از کمپرسور ها، اتصالات سرسیم ها با استفاده از حروف خاص تفکیک شده است.

ممکن است در سیستم سرمایشی یخچال مشکل به وجود بیاید. این عیب می تواند با تعمیر یخچال در قسمت ترموستات حل شود. ترموستات دارای قطعاتی همچون بدنه اصلی، کنتاکت های اتصال، پیچ تنظیم، فنر و اهرم و غیره می باشد که باید با بررسی آن ها تعمیر ساید صورت بگیرد.

خدمات تعمیر یخچال

اگر در عملکرد صحیح موتور شما مشکلی به وجود بیاید، کارشناسان متخصص باید به بررسی این بپردازند که آیا مشکل از آسیب دیدن سیم پیچ ها است، یا اینکه مسیر گردش گاز مسدود شده است و یا اینکه ولتاژ ورودی ضعیف می باشد. در صورتی که مشکل از این موارد باشد سریعا باید اورلود و یا محافظ الکتریکی موتور تعویض شود. چون خرابی در این بخش باعث افزایش جریان دریافتی موتور و سوختن آن می شود.

تعمیر یخچال از نظر سیستم مکانیکی

یخچال ها به علاوه اینکه دارای سیستم الکتریکی هستند یک بخش مهمی دارند که با استفاده از نیروی مکانیکی و قطعات مختلف در حال فعالیت می باشد. در صورتی که مشکل از یکی از قطعاتی باشد که در سیستم مکانیکی یخچال به کرا رفته است، باید تعویض و یا تعمیر آن صورت بگیرد.

کمپرسور، کندانسور، درایر، اواپراتور یا محفظه تولید یخ و لوله مویی از مهم ترین اجزایی هستند که در صورت نیاز به تعمیر یخچال، باید تعمیر و یا تعویض گردند.

کمپرسور وظیفه ای که دارد این است که باعث جریان گاز به درون یخچال می شود و فعالیت آن را تقویت می کند. این کار سبب می شود تا عملیات سرما سازی در یخچال به خوبی انجام شود. بقیه موارد از جمله کندانسور هم به جریان سازی گاز و سرما سازی در یخچال کمک می کنند. تعمیر ساید بای ساید در قسمت مکانیکی در صورت نیاز، باید توسط متخصص صورت بگیرد.

تعمیر انواع یخچال

اگر دارای یخچال های ساید بای ساید و یا بالا و پایین هستید، باید بدانید که فقط تعمیر آن را باید به یک متخصص بسپارید تا مشکل شما را برطرف کند.

تعمیر یخچال ال جی، بوش، سامسونگ، اسنوا، دوو و بکو با استفاده از کادری مجرب و متخصص صورت می گیرد. برای کسب مشاوره و تعمیر سریع یخچال ساید بای ساید خود نیاز است که فقط یکبار تماس بگیرید تا کارشناسان به شما پاسخ دهند.

با الو تعمیرات

انتقادات و نظرات شما

برای ارسال نظرات و انتقادات خود از فرم زیر استفاده نمایید