• تلفن: 02144714004
  • ایمیل: alotamirat.com@gmail.com
  • ساعات کاری: 08:30-18:00
اسلاید پکیح

سود ما حاصل رضایت مشتری ، ورضایت مشتری عامل سود ما

دستگاه پکیج نوعی سیستم گرمایشی است که امروزه دراکثرآپارتمان و ساختمان ها ودرفضای کم تعبیه گردیده وجایگزین موتورخانه و بخاری شده واز چربی ودوده گرفتن بیش از حد جلوگیری می نماید ، از ویژگیهای مهم دیگر میتوان به مستقل بودن آن دستگاه اشاره کرد.

در سیستم موتورخانه (قدیم)اگر خرابی و مشکلی پیش می آمد می بایست کلیه واحد ها ومصرف کننده ها فاقد وجود آب گرم شده و تا انجام تعمیرات ونصب کامل قطعات متحمل سختی وقطعی آب گرم می شدند.

برخلاف موتور خانه در تعمیرات پکیج فقط واحد مربوطه بامدت زمان کمتر درگیر قطعی آب گرم می گردد واز طرفی ، پکیج فضای کمتری را اشغال کرده و باز و بسته کردن آن راحت تر از سیستم موتورخانه است وهمچنین در مصرف انرژی صرفه جوئی شده و مقرون به صرفه تر است.

تعمیرات پکیج

باتوجه به اینکه هرسیستمی دارای لوازم مصرفی محدود بوده ودرطول زمان دچاراستهلاک و مشکلات برقی ویا مکانیکی می گرددومصرف کننده رادر صدد تعمیر آن برمی آرد لذا برآن شدیم تا با معرفی کادر تخصصی خود وتعمیر کاران مجرب مشتریان ومصرف کنندگان عزیز رابا ارائه بهترین خدمات یاری نمائیم.

راهنمایی همکاران ما به مصرف کننده ومشتریان گرامی:

دستگاه پکیج دارای قطعات مختلف باکارآیی های مختلف است که اگر به اشتباه و به دست تعمیرکاران بدون تجربه نصب و تعمیر شود میتواند خطر ساز وپر هزینه گردد ، لذا باید دقت نمود تا نصب وتعمیر آن را به دست تعمیر کارانی سپرد که تجربه کافی داشته وبه درستی بتوانند مشکل مربوطه راباکمترین هزینه وزمان لازم بر طرف نمایند.

دستگاه پکیج در اندازه وسایزهای مختلف جهت متراژهای کمتر وبیشتر ساخته شده ولازم است مصرف کنند گان جهت خرید به این نکته توجه داشته باشندکه با راهنمایی فروشندگان دستگاهی راخریداری نمایند که نسبت به متراژ واحد مربوطه استاندارد باشد.

مشکلات متداول پکیج عبارتند از : روشن نشدن سیستم ، دوده زدن از لوله خروجی دودکش ، نشت آب به بیرون از لوله ، کاهش فشار آب گرم ، گرم نشدن آب گرم مصرفی ، چکه کردن آب از رادیاتور و…

خواهشمندیم در صورت نیاز ، قبل از تماس با هرکدام از کارشناسان نوع ومدل دستگاه خود را یادداشت ودرهنگام تماس به ما ارائه دهید.کارشناسان سیار ما در اسرع وقت جهت خدمات رسا نی ، در محل حضور خواهند داشت. شما می توانید از طریق تماس تلفنی از ما مشاوره وراهنمایی دریافت نمایید.

کادر مجرب ما در سراسر شهر آماده ارائه خدمات می باشند.

شماره تماس……….

لازم به یادآوری است که سرویس دوره ای باعث افزایش عمر دستگاه پکیج شده و به تعویق انداختن سرویس نه تنها از هزینه نمی کاهد بلکه باعث بروز مشکلات بیشتروایجاد رسوب در دستگاه وهزینه چند برابرخواهد شد.

توجه :

توصیه می گردد جهت جلوگیری از آسیبهای ناشی از نوسان برق ، از محافظ برق استاندارد استفاده نمایید.
قابل توجه مصرف کنندگان عزیز :دستگاه پکیج که توسط شما از فروشگاه و یا نمایندگی خریداری می گردد دارای امتیاز نصب رایگان بوده و شرایط آن از قرار زیر می باشد .

سرویسکار مجاز ، پکیج شوفاژ دیواری را با استفاده از قطعات استاندارد موجود در کارتن و اتصالات مورد نیاز تهیه شده توسط مشتری به طور رایگان نصب می کند .نصب دستگاه شامل موارد زیر می باشد .

کارشناسی و انتخاب محل مناسب جهت نصب دستگاه

خارج کردن دستگاه گکیج از کارتن پلمپ شده

قرار دادن دستگاه پکیج در محل تعین شده برای نصب و اتصال آن به شبکه آب ، برق و گاز

نصب لوله رابط دودکش متعلق به دستگاه رابط و حصول اطمینان از عملکرد صحیح وایمن دودکش

شستشوی مدار رفت وبرگشت گرمایش

راه اندازی دستگاه پکیج

آموزش کار با دستگاه پکیج

مواردی که باعث می شودکه دستگاه پکیج از شمول نصب رایگان خارج گردد .

هزینه ایجاد تغییر در تاسیسات ساختمان مطابق توافق ریالی قبلی با مشتری:

لوله و دستمزد لوله کشی یا دستمزد انجام تغییرات در لوله کشی موجود

اتصالات (به غیر از قطعات رایگان درداخل کارتن)

انواع لوازم جانبی مانند سختی گیر ، فیلتر و…. دستمزد نصب آنها

رابط دود کش و دستمزد ایجاد تغییرات مورد نیاز در دودکش ساختمان برای نصب ایمن و استاندارد

هزینه ایاب وذهاب سرویسکار مجاز

جهت اطلاع مشتریان از عملکرد دستگاه پکیج نکته قابل توجهی وجود دارد که لازم است مصرف کننده از آن مطلع باشد.

صفحه نمایشگر وضعیت عملکرد شوفاژ : باتوجه به چگونگی عملکرد دستگاه ، چراغ این نمایشگر به یکی از رنگ های سبز ، قرمز ویازرددر می آید.

رنگ سبز

سبز روشن : دستگاه به طور منظم کار می کند ومشعل روشن است.

سبز چشمک زن : دستگاه درحالت آماده به کار بوده وشعله وجود ندارد.

رنگ قرمز

قرمز چشمک زن : درصورت بروز اشکال در عملکرد دستگاه ؛ با به کار افتادن یکی از سیستم های کنترلی یا ایمنی ، نظیر روشن نشدن مشعل با وجود عملکرد جرقه زنی ، فعال شدن کلید ایمنی دودکش ویا کلید ایمنی حداقل فشار آب ، فعال شدن کلید حرارتی محدود کننده دما و……این چراغ به رنگ قرمز چشمک زن در می آید.

رنگ زرد

زرد چشمک زن :

-مسدود شدن دودکش و یا بروز مشکل در مدار تخلیه دود یا مکش هوا(به مدت ده دقیقه )

– کافی نبودن فشار آب مدار گرمایش( به مدت ده دقیقه)

– خرابی سنسور دمای آب گرم بهداشتی

– خرابی سنسور دمای آب مدار گرمایش

اطلاعات فوق در قالب راهنمایی های اولیه بوده و مشتریان عزیز می توانند برای دریافت خدمات هرچه بهتر با شماره گیری تلفن های اشاره شده از خدمات ما بهره مند گردند.

با الو تعمیرات

انتقادات و نظرات شما

برای ارسال نظرات و انتقادات خود از فرم زیر استفاده نمایید